Stavebné zábery

Promujte, prezentujte a kontrolujte vaše stavby z výšky – s nami to máte bezpečne, legálne, časovo a nákladovo efektívne

Služby spojené s videoprodukciou a stavebným priemyslom poskytujeme priamo na staveniskách. Využívanie dronov v stavebníctve prináša niekoľko výhod, pričom sa dajú využiť na celý rad úloh. Pri videoprodukcii sa najčastejšie jedná o marketingové a reklamné shoty, klipy, samostatné zábery, krátkodobé a dlhodobé časozberné videá (time-lapse, hyper-lapse), ale aj o podklady do stavebnej projektovej dokumentácie.

Nakoľko sme spoľahlivým partnerom a so spoločnosťami spolupracujeme nielen jednorazovo, ale aj dlhodobo, sme ideálnou voľbou pre odvetvia stavebných firiem, investorov, realitných a iných developerov, reklamné a marketingové agentúry. 

stavebné zábery dronom

V stavebnom priemysle poskytujeme tieto služby:

Marketing a reklama: ideálna voľba prezentácie pokroku stavby,  priblíženie napredovania stavby a jej súčastí, či prezentácie finálnej podoby stavby pre vašich potenciálnych zákazníkov. Na poskytovanie takejto služby využívame profesionálne drony s dodržaním maximálnej bezpečnosti, ale aj pozemnú fotografickú techniku pre zachytenie detailov na zemi.

Monitorovanie progresu stavby:  získajte prístup k údajom z vtáčej perspektívy v reálnom čase, aby ste presne vedeli, čo sa aktuálne na vašom stavenisku deje. Monitoring stavebného progresu, či pohybu vybavenia a techniky potrebnej na realizáciu stavby je dôležitý najmä pre včasné odhaľovanie chýb, vďaka čomu šetríte celkové náklady. V prípade rôznych nezrovnalostí monitoring slúži ako dôkazový materiál pre vašu ochranu.

 

Time-lapse alebo Hyper-lapse: pomocou dronu dokážeme z vtáčej perspektívy vytvoriť rozsiahly záber, ktorý zachytáva vývoj stavby v čase. Na výber sú hneď dva modely:

time-lapse – zachytáva krátky časové rozmedzie (napr. dva týždne)

hyper-lapse – zachytáva dlhé časové rozmedzie (napr. dva roky).

Pri time-lapse videách je možnosť osadiť aj pozemnú kameru.

Inšpekcia: kontrolujte strechy, fasády budov, či okolie staveniska a zbierajte množstvo informácií pomocou detailných fotografií alebo videí vo vysokom rozlíšení. Drony odstraňujú nebezpečenstvo pri manuálnom zbere dát a sú oveľa efektívnejším spôsobom zberu týchto informácií. Snímky z dronu môžu upozorniť na akékoľvek problémy na stavenisku, ako je napríklad poškodená časť obvodového plota alebo iné nedostatky na mieste staveniska.

Prečo využívať drony v stavebnom priemysle?

Bezpečnosť: staveniská sú plné bezpečnostných rizík a miera zranení je o 71 % vyššia ako v akomkoľvek inom odvetví. Drony drasticky znižujú riziko zranení tým, že eliminujú potrebu zamestnancov vykonávať kontroly v ťažko dostupných alebo nebezpečných miestach.

Perspektíva: drony poskytujú širšiu perspektívu, ktorá môže stavebným firmám pomôcť získať lepšiu predstavu o postupe projektu a postupe jednotlivých častí staveniska. Môžu byť použité na zachytenie záberov a fotografií staveniska z ťažko dostupných uhlov.

Rýchlosť a efektívnosť: drony dokážu pracovať rýchlejšie a efektívnejšie ako ľudia. To umožňuje stavebným tímom zvýšiť produktivitu a rýchlejšie dokončiť projekty.

Prístup k ťažko dostupným miestam: drony odstraňujú potrebu personálu vchádzať do ťažko prístupných miest alebo liezť do nebezpečných výšok. Všetky tieto faktory majú za následok výrazné zvýšenie celkovej bezpečnosti na stavenisku.

Vzťah zo zákazníkmi: videá a fotografie z dronov možno zdieľať s klientmi a ďalšími zainteresovanými stranami v reálnom čase, čo im umožní lepšie pochopiť priebeh projektu.

Ako fungujeme?

Kontaktujte nás s vašou požiadavkou.
Dohodneme si cenu, čas, dátum a iné parametre
Natočíme, odfotíme a dodáme finálny produkt